Site Loader

Każdy z nas ma jakąś przeszłość. Jedni potrafią patrzeć na nią z pokorą, inni żałują, że nie można zmienić jej biegu, a pozostali chcieliby ją całkowicie wykasować ze swojej pamięci. Ja zawsze lubiłam ją rozpamiętywać. Gdy byłam w jakimś nowym miejscu wspominałam, co robiłam rok wcześniej o tej samej porze. Gdy przytrafiło mi się coś złego, szukałam na to usprawiedliwienia w przeszłości, bo przecież gdzieś musiałam popełnić błąd. Gdy przytrafiło mi się coś nadzwyczaj miłego lubiłam podkreślać, że wcześniej nie miałam takiego szczęścia w życiu. Przeszłość zakorzeniła się we mnie tak mocno, że nie potrafiłam w pełni docenić chwili obecnej, jak gdyby moja postać utknęła gdzieś w tunelu czasoprzestrzennym, bliżej przeszłości niż teraźniejszości. Dziś wiem, że to przeszłość stworzyła człowieka jakim teraz jestem. Ukształtowała mój system wartości, ale przede wszystkim pozwoliła dostrzec siebie bardziej. Kiedyś negatywne nastawienie do życia potrafiło przyćmić moją wizję przyszłości. Dzisiaj stoję na szczycie Babiej Góry i nie oglądam się za siebie. Wiem, że przeszłość jest nieodłączoną częścią siły, dzięki której udało mi się tu dotrzeć. 

Każdy wschód i zachód słońca dodaje mi energii do działania. Pozytywne nastawienie rozświetla mi przyszłość, której zawsze tak się bałam. Potrafię docenić bardziej każdą relację, każdą chwilę, każdy dzień mojego prostego życia. Potrafię podziękować, każdemu kto mnie opuścił, bo dzięki temu nauczyłam się samodzielności emocjonalnej. Odkryłam tak wiele, w takim niewielkim czasie, że dziwię się, dlaczego tak długo nie mogłam odnaleźć swojej własnej drogi szczęścia. Jeden z moich obserwatorów na Instagramie napisał mi, że choć nigdy nie będzie miał w życiu jednego szlaku, a jego droga to bardziej etapy, wypełnione wiecznymi zmianami i ciągłym poszukiwaniem, to właśnie w górach czuje się najlepiej, tam jego dusza może żyć i oddychać. I nie sposób się z tym nie zgodzić. Droga, którą wybieramy nigdy nie jest prosta, ale pełna niewiadomych, błądzimy szukając celu, a życie zawsze zaskakuje nas czymś nowym. Błądzimy, ale dzięki temu lepiej poznajemy swoją naturę.  

Nigdy nie zapominaj o tym, kim jesteś, bo świat na pewno o tym nie zapomni. Uczyń z tego swoją siłę, a wtedy przestanie to być twoim słabym punktem. Zrób z tego swoją zbroję, a nikt nie użyje tego przeciwko tobie. – George R.R. Martin.

Angela

"Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko." Albert Einstein

Śledź mnie na Instagramie @angela_itrw

2 Replies to “PRZESZŁOŚĆ TO DZIŚ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O witrynie

Angela – założycielka i redaktorka bloga Angela in the real world. Przemierza górskie szlaki marząc o podróży do Patagonii. Prosty człowiek żyjący w skomplikowanym świecie.

Artur  – urodzony w Beskidach entuzjasta górskich wędrówek, naturelover, pasjonat fotografii krajobrazowej, współtwórca treści wizualnej Angela in the real world. artur.matuszek_photography